Ciekawostki ze świata funeralnego

 

Zakład Pogrzebowy w Toruniu - EDEN   

Oferta

O nas

Kontakt

 

Ciekawostki ze świata funeralnego

W dzisiejszych czasach zaczyna się dostrzegać ważność tematu związanego ze śmiercią i pogrzebem, jednakże podejście do tego tematu wciąż pozostaje kwestią indywidualną. Dlatego też, postanowiliśmy przyjrzeć się kilku ciekawostkom ze świata funeralnego, które nie naruszają polskiego prawa. 

        

Kwiaty i kondolencje

 

           

Kwiaty są często stosowane do dekoracji grobu, a złożenia kondolencyjne są wyrazem szacunku dla zmarłego i składane na pogrzebie.

 

            

Urny i przechowywanie prochów

 

           

Po kremacji, prochy zmarłego są zwykle umieszczane w urnie, która następnie jest przechowywana w grobowcu rodzinnym lub pochowana w specjalnym miejscu. Istnieją jednak przepisy dotyczące kremacji i przechowywania prochów, które należy przestrzegać.

 

                   

Pochówki

 

           

Pochówek zmarłego w Polsce jest regulowany przez przepisy prawa. Zazwyczaj pochówek odbywa się na cmentarzu lub w miejscu wyznaczonym przez urząd miasta lub gminy. W Polsce nie ma zwyczaju kremacji na specjalnych platformach nad rzeką, ani umieszczania prochów w jaskiniach lub grobach wykutych w skałach.

 

                

Zwyczaje pogrzebowe na świecie

 

       

W różnych kulturach i religiach na całym świecie istnieją różne zwyczaje pogrzebowe. Na przykład w Indiach, hinduiści palą ciała zmarłych na specjalnych platformach nad rzeką Ganges. W Japonii, tradycyjnie zmarli są kremowani, a ich prochy umieszczane są w urnach. W Meksyku, Día de los Muertos (Dzień Zmarłych) jest obchodzony 2 listopada i jest to czas, kiedy Meksykanie składają ofiary zmarłym, aby uczcić ich pamięć.

 

          

Zabytkowe cmentarze  

W Polsce istnieje wiele zabytkowych cmentarzy, które są miejscem pochówku wybitnych osobistości oraz stanowią cenne zabytki architektury i sztuki sepulkralnej.

 

     

Zakłady pogrzebowe Eden - ul. Kwiatowa 9, 87-100 Toruń